Absolutnie konieczne akcesoria motocyklowe – kask

Umówmy się – każdy z nas zna kogoś, kto uważa, że kask to zbędna rzecz dla motocyklisty. Nie będziemy się wdawać w polemikę jak bardzo złe i szkodliwe może być takie podejście do sprawy. Kask to po prostu konieczność, trzeba od razu przyjąć takie założenie, a wraz z nim odpowiednio podejść do zakupu wygodnego modelu. Akcesoria motocyklowe tego typu występują w wielu typach, każdy ma swoje wady i zalety, z tego powodu stworzyliśmy poradnik, który powinien pomóc w wyborze najlepszego kasku dla każdego fana jednośladów.

 

Rozmiar kasku

 

Wbrew popularnemu poglądowi, kaski nie występują w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Od odpowiedniego dopasowania go do rozmiaru naszej głowy zależy to, czy będzie nas chronił przy upadkach i, nie daj Boże, ewentualnych wypadkach. Kask nie może dawać poczucia uciskania nas w głowę, ale jednocześnie nie może być także zbyt luźny i “latający”. W obu przypadkach nie będzie nas dostatecznie chronił. Dobrze dobrany fason będzie wchodził na głowę z lekkim oporem i przylegał do niej na całej powierzchni.

Wnętrze kasku

 

Dobrze, gdy wewnętrzne wypełnienie w wybranym modelu jest ruchome, to znaczy, że daje się je wyciągnąć i wyprać. Jest to niezbędne ze względów higienicznych, ale to także istotne dla naszego samopoczucia. Nikt nie ma ochoty wkładać na głowy przepoconego, śmierdzącego kasku.

 

Cena kasku

 

Zależy przede wszystkim od jego wagi i materiałów, z których został wykonany. Najdroższe modele, dochodzące ceną nawet do czterech tysięcy złotych, zostały wyprodukowane z ultra lekkiego kevlaru i włókna węglowego. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, jednak bez problemu znajdziemy odpowiedni model już za jedną ósmą tej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *