Bezpieczeństwo i wygoda – idealne gogle na nadchodzący sezon

Gogle mogą wydać się niezbyt istotnym dodatkiem do naszego ubioru, a wręcz zbędnym kosztem przy kompletowaniu zestawu na kolejne sezony. Nie dajmy się jednak nabrać – wygodne gogle to skarb, którego zakup lepiej przemyśleć, aby wybrać jak najlepszy model. Poniżej zamieszczamy kilka cennych rad, na co dobrze jest zwrócić uwagę dokonując zakupu.

 

Większe znaczy lepsze

 

Tutaj nie ma odwołania – im większe są nasze gogle, tym lepiej będą spełniać swoją rolę. Większa ramka z szybką zapewniają nam odpowiednio duże pole widzenia i nie przeszkadzają w trakcie jazdy, w porównaniu z mniejszymi modelami. Wybierając akcesoria motocyklowe tego typu, postawmy w pierwszej kolejności na wielkość.

 

Czy pasują?

 

Przed dokonaniem zakupu, upewnijmy się, że wymarzone gogle na pewno pasują do naszego kasku. Nie wszystkie modele pasują do każdego kasku, z tego powodu zdecydowanie lepiej będzie je przymierzyć zanim zapłacimy.

 

Pamiętajmy również, przy mierzeniu, że gogle w żaden sposób nie mogą wywoływać poczucia ucisku na twarzy! Owszem, gąbka musi szczelnie przylegać do głowy, jednak uczucie uwierania już po założeniu oznacza, że dane gogle nie są dla nas. Pamiętajmy, że będą one później pracowały przy jeżdżeniu, co może doprowadzić do obtarć i bolesnych ran.

 

Istotna wentylacja

 

Dobre gogle dla motocykli muszą być wyposażone w wentylację, która uchroni je przed parowaniem w trakcie jazdy. Im więcej otworów w ramce, tym mniej musimy się o to martwić. Zapewnią one cyrkulację powietrza i odpowiednie odprowadzenie wilgoci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *