Oryginalne części motocyklowe – dlaczego tak?

Ciężko sobie wyobrazić bezpieczny motocykl bez odpowiednich, przeznaczonych dla niego, dedykowanych części i akcesoriów. Mimo to, wiele osób ryzykuje swoim zdrowiem, a nierzadko nawet życiem, i decyduje się na zakup podróbek i tańszych zamienników, które często są oferowane nawet w pozornie specjalistycznych sklepach. Dlaczego warto jednak wydać nieco więcej i postawić na oryginalne części motocyklowe? Porozmawiajmy o ich niezaprzeczalnych zaletach.

 

Pozornie tańsze zamienniki

 

Taniość nieoryginalnych części motocyklowych kryje się w jakości ich wykonania. Pozorna oszczędność kosztów może nas kosztować dużo więcej, niż jednorazowa wymiana części na dedykowaną dla naszego modelu, od producenta. Pamiętajmy także, że kiepskie wykonanie podróbek może grozić wypadkiem, nierzadko poważnym, jeżeli wymieniona część przestanie działać w najmniej odpowiednim momencie, np. podczas zakrętu. Wizja wypadku i rehabilitacji powinna na każdego podziałać trzeźwiąco.

 

To może używane?

 

Podobne niebezpieczeństwo niesie ze sobą zakup używanych, ale pozornie działających części. Sprzedawca na pewno zapewni nas, że jest ona w pełni sprawna i nadaje się do naszego pojazdu, jednak zastanówmy się porządnie dwa razy nad takim zakupem. W przypadku, gdy jednak okaże się, że część do naszego jednośladu jest niesprawna, to my poniesiemy stratę. W przypadku zakupu używanych części, lepiej decydować się na te, co do których nie ma problemu ze stwierdzeniem, że na pewno będą sprawne.

 

Istotna gwarancja

 

Niemalże wszystkie autoryzowane punkty sprzedaży części motocyklowych danej marki dadzą nam gwarancję na nową część. W razie jakichkolwiek problemów nie musimy się martwić. Producent z pewnością wymieni nam ją na nową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *