Przegląd posezonowy – niezbędne naprawy przed zimą

Przegląd motocykla przed zakończeniem ciepłego sezonu i jego przygotowanie do zimowania to sprawa absolutnie niezbędna. Każdy serwis z chęcią zaoferuje nam usługę przeglądu naszego pojazdu, jednak część drobnych napraw możemy z powodzeniem zrobić sami. Specjalnie dla naszych domowych majsterkowiczów przedstawiamy krótki poradnik.

 

Zanim zaczniesz

 

Pamiętaj, że w okresie gwarancyjnym, zalecane jest wykonywanie przeglądu pojazdu w autoryzowanym serwisie producenta. Dopóki trwa gwarancja, to on jest zobowiązany do dbałości o prawidłowy stan twojej maszyny.

 

Oględziny układu paliwowego

 

To on powinien zwrócić naszą uwagę w pierwszej kolejności. Na samym początku powinniśmy sprawdzić czystość filtra paliwa, a w przypadku jego zanieczyszczenia – wymienić tę część na nową. Zbadajmy również szczelność układu dolotowego oraz gaźnika (w przypadku którego warto także zerknąć na to, czy pracuje prawidłowo i, w razie potrzeby, dokonać jego regulacji).

Wymiana płynów

 

Koniecznym minimum w przygotowaniu naszego motoru do zimowania, jest wymiana płynów – chłodniczego, hamulcowego, ale przede wszystkim, oleju silnikowego. W przypadku tego ostatniego, zostawienie go w silniku może niekorzystnie oddziaływać na uszczelki. Grozi to również wytrącaniem się osadów z oleju, które mogą mieć niekorzystny wpływ na pracę silnika naszego pojazdu.

 

Podstawowa wymiana części

 

Przeglądając części motocyklowe naszej maszyny, dobrze jest również przyjrzeć się łożyskom (którym może przydać się nasmarowanie), łańcuchom i filtrowi powietrza. Ten ostatni najlepiej będzie wymienić jeszcze przed zimowaniem. Każda z tych czynności to dodatkowy koszt, jednak przeglądając oferty sklepów internetowych, z pewnością natrafimy na promocje na części motocyklowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *